Broszura informacyjna
Dzieci w wirtualnej sieci.
broszura_Dzieci-w-wirtualnej-sieci_2021-1.pdfKonstytucja 3 maja -1791 r.
Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków. Z okazji 230 rocznicy uczniowie kl. VII przygotowali krótką prezentację. Konstytucja-3-Maja.mp4
Program owoce i mleko w szkole
Zgodnie z informacją podaną na dzienniku elektronicznym, podaję druk oświadczenia dla Rodziców klas IV i V Zalacznik_XII_-__Oswiadczenie_rodzica_opiekuna_prawnego_DWK-1.pdf oraz dodatkowo link do strony Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa https://www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/program-dla-szkol.html
Rekrutacja
Szanowni Rodzice.
Ustala się harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Śmignie na rok szkolny 2021/2022 oraz harmonogram w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, a także terminy składania dokumentów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Śmignie, na rok szkolny 2021/2022. Informacja i druki do pobrania w zakładce Rekrutacja do szkoły i Rekrutacja do oddziału przedszkolnego.
Informacja dla uczniów klas ósmych-rekrutacja
Uprzejmie informuję, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN
|
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska |
Informacja dla Rodziców i Uczniów klasy VIII
Wyniki konsultacji wymagań egzaminacyjnych zespoły merytoryczne wprowadziły zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych. Wśród najważniejszych zmian można wymienić:
Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.
Język polski
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą listę lektur obowiązkowych.
- Czas trwania: 120 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:
część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
część 2: wypracowanie – 20 pkt. - Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
- W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
Matematyka
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii).
- Czas trwania: 100 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
- Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019–2020: 6).
Język obcy nowożytny
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych.
- Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2.
- Czas trwania: 90 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte.
- Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych
Poniżej linki do najważniejszych dokumentów znajdujących się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie:
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20201229093111545
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Informatory/Informator_P1_polski.pdf
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Informatory/Informator_P1_matematyka.pdf
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Informatory/Informator_P1_angielski.pdf
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Informatory/aneks/Aneks_P1_angielski.pdf
Powrót uczniów klas I-III do szkół
Nauka w klasach I-III szkół podstawowych.
Wytyczne do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi opracowanymi przez MEiN, MZ i GIS dla szkół.
file:///C:/Users/Dariusz/Downloads/Wytyczne_MEiN,_MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szk%C3%B3%C5%82_podstawowych%20(1).pdf
Gdy nadejdzie dzień Wigilii
„Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
by ukoić niepokój
i dać pewność w czasach niepewności,
a Nowy Rok-Dobrym Czasem.”
Życzenia dla wszystkich mieszkańców Śmigna
składa Społeczność Szkoły Podstawowej w Śmignie.
Zebranie Rodziców
Zapraszamy Rodziców na zebranie, które odbędzie się 16 września o godz.16.30. W związku z funkcjonowaniem szkoły w czasie epidemii, zebrania odbędą się wyłącznie z wychowawcami w klasach.
Kalendarz roku szkolnego 2020/2021-ważne daty
Poniżej przedstawiamy najważniejsze terminy w roku szkolnym ustalone przez MEN i CKE.
https://www.gov.pl/web/edukacja/kalendarz-roku-szkolnego-2020-21